Uudised

15. aastat Vääna-Jõesuu külaseltsi

16. märtsil 2009. aastal sai Viti mõisas kokku grupp Vääna-Jõesuu kandi ärksamad elanikke, kes leidsid, et oleks aeg midagi oma kodukandi arenguks ka ise ära teha. Nii võetigi vastu otsus moodustada  Vääna-Jõesuu külaselts, kinnitada põhikiri ning valida juhatus. Asutamislepingu allkirjastas 15 inimest ja juhatusse valiti nendest seitse.

Asutatud külaseltsi põhiülesandeks sai aidata kaasa kandi seltsielu taaselustamisele, sotsiaalse, majandusliku ja kultuurilise infrastruktuuri edendamisele ning kandi elanike huvide esindamine.

Külaseltsi asutamiskoosolekul oli kõigil kogunenutel ühine soov – soovime luua külakeskust koos kõige selle juurde kuuluvaga (külamaja, laste mänguväljak, palliplatsid jne) ja nii see seltsi põhikirja ühe tegevusena kirja pandigi.

Üheskoos pöörduti 2009.a aprillis Harku Vallavalitsuse poole ettepanekuga taotleda kandi ainsa riigile kuuluva, Lennujaama puhkelaagri kinnistu, vallale tasuta võõrandamist, et seal siis välja arendada külakeskus.

Oma tegutsemist alustati esmapilgul vähem tähtsate, kuid siiski oluliste projektide kallal: 2009.a. kevadel sai algust tehtud koristustalgute traditsiooniga, korraldatud elanike küsitlus. 2010.a kevadeks valmis juba Vääna-Jõesuu kandi külade – Viti, Vääna-Jõesuu ja Naage  arengukava aastateks 2010-2015, seltsi logo, stiiliraamat ja koduleht.

Uue hoo sai seltsi tegevus sisse pärast Vääna-Jõesuu koolimaja valmimist 2013. aastal, kus selts sai kasutusse lavataguse tehnoruumi, mis korrastati üheskoos külatoaks.

Alates 2013. aastast hakati ka korrastama valla poolt seltsile kasutada antud territooriumit, kuhu erinevate projektitoetuste abil rajati järgnevatel aastatel külaplats koos külakiige, lõkkeplatsi ja lipuvardaga, et kogukonnal oleks koht, kus erinevaid üritusi korraldada. Koolimaja ümber olevale territooriumile paigaldati välijõumasinad ja betoonist lauatennise laud. Samuti pandi alus traditsioonilisele külapäeva korraldamisele, mis algselt toimus Vääna-Jõesuu rannas koos meresjooksuga. 2018. aastal valmis kooli parkmetsas discgolfi rada, mis sai kogukonna liikmete hulgas väga populaarseks. Alates samast aastast alustas külatoas tööd noorsootöötaja eesmärgiga pakkuda koolivälist tegevust meie kogukonna noortele. Hoogsalt löödi kaasa ka Harku valla avatud külade festivali korraldamisel, mis on tänaseks saanud juba igaastaseks traditsiooniliseks suveürituseks Harku vallas. Erinevate projektitoetuste abil oleme alustanud valla poolt seltsile pikaajalisele kasutusele antud vana katlamaja korrastamist külamajaks ja hetkel oleme hoonele paigaldanud uued aknad, uksed ja katuse ning selles on suur osa olnud ka seltsi liikmetel, kes oma vabast ajast on nendes tegemistes aktiivselt kaasa löönud. Seltsi liikmeskond on aastatega kasvanud ja hetkel on meid koos tegutsemas üle 100 seltsiliikme.

Seoses uue Vääna-Jõesuu lasteaia valmimisega pidime oma tegevused külaplatsil ümber korraldama ja nii saigi 2023. aastal külaplatsi inventar üle toodud uude asukohta kohe vahetult koolimaja kõrval. Ka külamaja osas on puhumas uued tuuled, et koos valla poolse finantseerimisega korrastada maja sobivaks nii külaseltsile, kui ka noortekeskusele. See annaks kindlasti hea võimaluse uueks koostööks erinevate põlvkondade vahel ja pakuks paljudele erinevaid tegutsemisvõimalusi omas kodukohas. Kindlasti on kõik oodatud ka seltsi poolt organiseeritud treeningutele, töötubadesse ja teatrietendustele.

15 aastat ei ole ühe seltsi elus väga pikk aeg, aga see on meile tõestanud, et üheskoos toimetades on võimalik väga palju korda saata.

16. märtsil 2024 pidasime maha ühe meeleoluka sünnipäevapeo koolimaja saalis. Päeva esimene pool oli pühendatud lastele, kes said saali paigaldatud batuutidel möllata, teha näomaalinguid, pisut ka käsitööd. Batuudid paigaldas tasuta meie oma küla firma Batuudi Juss ja suured tänud neile selle eest. Kohvikus ootasid lapsi minipannkoogid ja karastusjoogid. Lastele esines showtantsugrupp Tantsustaar.

Õhtuses osas peeti tänukõnesid, joodi tervitusjooki ja söödi sünnipäevatorti, mille valmistas meie oma küla koogimeister Alice. Vahepalaks esines Vääna-Jõesuu rahvatantsurühm Pööreline, kes soojendas rahva üles edasiseks tantsumaratoniks kõigepealt Jüri Homenja saatel ja hiljem pööritas plaate juba diskor. Sünnipäevapidu lõppes hilisööl ja nagu oli näha osalejate nägudelt ja kuulda kommentaaridest, siis rahvale  see meeldis ja kõik ootavad juba järgmist üritust.

Veelkord suur tänu kõigile osalejatele ja muidugi kõigile neile vabatahtlikele, kes peo õnnestumiseks oma panuse andsid!

Ain Lillepalu

Külaseltsi juhatuse esimees

Vääna-Jõesuu Külaseltsil on 16. märtsil täitumas 15. tegutsemisaasta

Tule ja tähistame seda kõik koos!

Oled väga oodatud!

Kavas on järgmine:

kell 15:00-18:00 BATUUDID; PANNKOOGID; SHOWTANTSU GRUPI “TANTSUSTAAR” ESINEMINE; KÄSITÖÖ TÖÖTOAD; MÄNGUD; KOHVIK

kell 18:00 TERVITUSJOOK ja AVAKÕNE;
VIKTORIIN; SÜNNIPÄEVATORT
19:00 ESINEB RAHVATANTSUGRUPP “PÖÖRELINE”
19:30 KUTSUB TANTSULE JÜRI HOMENJA

22:00 KEERUTAB PLAATE DJ MAREK ROOMETS

Õhtusel peol on alla 18.a. külalised oodatud vaid täiskasvanud saatjaga.

AVATUD ON BAAR!

Piletid eelmüügist ülekandega Vääna Jõesuu Külaseltsi pangakontole EE522200221045343705 selgitusega “SÜNNIPÄEV” kuni 15. märtsini või kohapeal sularahas osaluspanuse näol täiskasvanule 10€/ lapsele 5€ (kuni 18.a.).

Jäta koju tikk-kontsad. Pane palun jalatsid, mis säästavad meie kooli saali põrandat.Oktoobrikuu Vääna-Jõesuu mälumäng toimub kolmapäeval 18. oktoobril kell 19.00 Vääna-Jõesuu koolimajas.

Septembrikuu mängul osalenud tiimid on kõik oodatud ja teile on võistkonna number juba reserveeritud.

Numbreid ja kohti jagub ka kõigile uutele liitujatele ja kõik mälumänguhuvilised on oodatud.

Pane kokku kuni neljaliikmeline meeskond ja pange oma teadmised proovile.

Meeskonna saad registreerida siin https://forms.gle/iNRCcSi3xQsfzizW6


Marie Under puhkas männipuude 🌳 vahel, Artur Adson puhkas männipuude 🌳 vahel…. Jaa-jaa, jutt käib Vääna-Jõesuust, kus asus Marie Underi ja Artur Adsoni 1938. aastal valminud suvila. 🏡 Ent mõistagi ei räägi me matkal ainult 1930ndate suvituselust. 🫣 Võtame pulkadeks Nõukogude aegse koperatiivinduse, räägime lõpututest pioneerilaagritest, Pätsu avatud laste suvekoliniist ning mõistagi ka kaugemast mõisa ajast! ⏳ Aga ärge laske ennast kaunist liivarannast 🏖️ eksitada, matka rikastab ka Vääna-Jõesuu suurejooneline militaarpärand. 🪨 Just Vääna-Vitis asus üks Peeter Suure Merekindluse sõlmpunkte, maa- ja mererinde ühend komandokeskus koos nn kindralite varjendi ja neid ühendava allmaatunneliga! 😲 PS! Eestis pole vist rohkem soditud bussipeatuse silti kui Vääna-Viti! 🤣 Matkal saame aga teada, kust see pätipoisse sodima ahvatlev nimi päriselt tuleb ja mida see tegelikult tähendab! 🙂

✴️ Vajalik on eelnev pileti soetamine www.laternamatkad.ee kodulehel.

✴️ MIS ON LATERNAMATKAD?
Laternamatkad on põnevad, harivad ja tervislikud! Armastame liikuda ning oleme uudishimulikud! Tutvustame paiku ja nurgataguseid, kuhu enamik inimesi tavaliselt ei satu ning kuulame põnevaid lugusid LIVE giidi esituses! Matka keskel teeme pisikese pausi, kus pakume elava tule valgel sooja Laternamatkade piparmünditeed! 🔥

✴️ MATKAST
Matka algus- ja lõpp-punkt: Luige tee 9, Vääna-Jõesuu Rannaparklas.
Matka kestus ja pikkus: ~ 2,5 tundi / 6 km
Matkajuht: Mihkel Reile
Osaluspilet: 22€ inimene

Kohtumiseni Laternamatkadel! 🧡

⭐️ VÄÄNA-JÕESUU PRIVAATMATK! ⭐️
Laternamatkad pakuvad kõiki oma matkateemasid ka privaatmatkadena!
Tegu on suurepärase ettevõtte tiimiürituse, eraisiku sünnipäeva tähistamise või lihtsalt sõpruskonna ajaveetmise vormiga. Privaatmatk on Sinu poolt valitud kuupäeval, kellaajal ja marsruudil toimuv matk, mis viiakse läbi vaid Sinu seltskonnale. Tutvu kõikide meie matkateemadega ning broneeri endale sobiv aeg www.laternamatkad.ee/privaatmatkad


21. oktoobril kell 11.00 koguneme Suurupis Munakivi tee lõpus ja matkame koos loodusmees Val Rajasaarega peatselt loodaval Harku valla esimesel looduskaitsealal.
Saame teada, mis on rohevõrgustik, vääriselupaigad ja üleüldiselt looduskaitse ning vaatame seda kõike ka oma silmaga.
Matka osalustasu on 3 eurot. Palun tasu see Vääna-Jõesuu Külaseltsi pangakontole EE522200221045343705 või võta kaasa sularahas matkale tulles.
Matkal osalemiseks registreeri end siin: https://forms.gle/mLu1h2Cs3pEBGFdC6


Pikad ja pimedad sügisõhtud on tulemas ja ühiselt saame need kindlasti rõõmsamaks muuta.
Tule kohale ja peame plaani, kuidas järgmine hooaeg mõnusalt ära sisustada.


Reede 15. septembri õhtul kell 18.00 koguneme Luige tee rannaparklas, et Maailmakoristuspäeva raames üheskoos koristada rannapiirkonda.
Võimalusel võta kaasa töökindad, aga vajadusel saad meie käest kilekindad. Prügikotid ja muu vajalik on meie poolt.
Tule kohale ja teeme kodukandi puhtamaks!


Esimene Vääna-Jõesuu mälumäng toimub kolmapäeval 20. septembril kell 19.00 Vääna-Jõesuu koolimajas.

Pane kokku vähemalt neljaliikmeline meeskond ja tule pane oma teadmised proovile. Meeskonna saad registreerida siin https://forms.gle/gAivb3fkHJZdEmdRA

Esimesel korral teeb küsimused külaseltsi juhatuse meeskond, aga edaspidi on võimalus igal tiimil ka küsimuste koostamist katsetada.


Marie Under puhkas männipuude 🌳 vahel, Artur Adson puhkas männipuude 🌳 vahel…. Jaa-jaa, jutt käib Vääna-Jõesuust, kus asus Marie Underi ja Artur Adsoni 1938. aastal valminud suvila. 🏡 Ent mõistagi ei räägi me matkal ainult 1930ndate suvituselust. 🫣 Võtame pulkadeks Nõukogude aegse koperatiivinduse, räägime lõpututest pioneerilaagritest, Pätsu avatud laste suvekoliniist ning mõistagi ka kaugemast mõisa ajast! ⏳ Aga ärge laske ennast kaunist liivarannast 🏖️ eksitada, matka rikastab ka Vääna-Jõesuu suurejooneline militaarpärand. 🪨 Just Vääna-Vitis asus üks Peeter Suure Merekindluse sõlmpunkte, maa- ja mererinde ühend komandokeskus koos nn kindralite varjendi ja neid ühendava allmaatunneliga! 😲 PS! Eestis pole vist rohkem soditud bussipeatuse silti kui Vääna-Viti! 🤣 Matkal saame aga teada, kust see pätipoisse sodima ahvatlev nimi päriselt tuleb ja mida see tegelikult tähendab! 🙂

✴️ Vajalik on eelnev pileti soetamine www.laternamatkad.ee kodulehel.

✴️ MIS ON LATERNAMATKAD?
Laternamatkad on põnevad, harivad ja tervislikud! Armastame liikuda ning oleme uudishimulikud! Tutvustame paiku ja nurgataguseid, kuhu enamik inimesi tavaliselt ei satu ning kuulame põnevaid lugusid LIVE giidi esituses! Matka keskel teeme pisikese pausi, kus pakume elava tule valgel sooja Laternamatkade piparmünditeed! 🔥

✴️ MATKAST
Matka algus- ja lõpp-punkt: Luige tee 9, Vääna-Jõesuu Rannaparklas.
Matka kestus ja pikkus: ~ 2,5 tundi / 6 km
Matkajuht: Mihkel Reile
Osaluspilet: 22€ inimene

Kohtumiseni Laternamatkadel! 🧡

⭐️ VÄÄNA-JÕESUU PRIVAATMATK! ⭐️
Laternamatkad pakuvad kõiki oma matkateemasid ka privaatmatkadena!
Tegu on suurepärase ettevõtte tiimiürituse, eraisiku sünnipäeva tähistamise või lihtsalt sõpruskonna ajaveetmise vormiga. Privaatmatk on Sinu poolt valitud kuupäeval, kellaajal ja marsruudil toimuv matk, mis viiakse läbi vaid Sinu seltskonnale. Tutvu kõikide meie matkateemadega ning broneeri endale sobiv aeg www.laternamatkad.ee/privaatmatkad


Seekord on taas fookuses Vääna-Jõesuu külapäeva korraldamine Harku valla Avatud Külade nädala raames. Esimesed mõtted on koos, aga päevakava vajab veel lihvimist. Tule kohale ja aita korraldada üks äge ja meeldejääv külapäev!Teeme koduküla puhtaks!
Kohtume ühisteks koristustalguteks laupäeval 6. mail kell 11.00 Vääna-Jõesuu kooli ees.
Võimalusel haara kaasa oma töökindad, aga vajadusel jagame soovijatele nii kindaid kui prügikotte.

Registreeri end talgutele siin https://talgud.teemeara.ee/events/vaana-joesuu-kevadtalgud


Uksed kell 18:00, kohapeal puhvet!
Piletid eelmüügist (https://fienta.com/et/gronholmi-meetod-55200) või kohapealt 12€ / 15€.

Etendus on kahes vaatuses ning koos vaheajaga kestab kuni 2 tundi ja 30 minutit.

Tähelepanu! Laval suitsetatakse e-sigaretti ning kasutatakse mittenormatiivset leksikat, mis pole sobilikud alla 14-aastastele.

Lavastus võitis XVII harrastusteatrite riigifestivalil (2022) GRAND PRIX auhinna!

Tükk räägib kapitalistliku ühiskonnakorralduse ja tänapäeva ärimaailma julmast halastamatusest, millest väljuvad elusana vaid tugevaimad. Aga mis on tugevus?

Me kõik oleme mitmetesse kohtadesse kandideerinud, närveerides, kas meid valitakse või ei ning mille alusel otsuseid tehakse. Ja üldse – kes on komisjonis, mis annab neile legitiimsuse sinna kuuluda ja teiste elude üle otsustada?

Selles näidendiski rullub meie ette olukord, kus otsitakse parimat kandidaati kommertsdirektori kohale ühte mainekaimasse ettevõttesse kogu maailmas. Kuid kas hea juht on kena inimene, kes paistab välja kaabakas või kaabakas, kes paistab välja kena inimene? Või ei kumbagi?

Igatahes selgub, et see juhiotsingu protsess on kõike muud kui tavapärane: kandidaadid on tulnud tööintervjuule, ent pole teada, kes on intervjueerija… Algab psühholoogiline võitlus selle peale, kuidas oma konkurendid kõrvaldada, ilma et ärritaksid potentsiaalset tulevast ülemust, kes võib end vabalt ka nende seas peita. Vahepeal tekib mõnel hoopis kahtlus: ehk on nutikam lasta paanikal võimust võtta, et vastased ise asja „rukkisse“ keeraksid.

Rootsi teadlase Björn Grönholmi väljatöötatud personalivaliku meetod on mäng tõelisuse ja näilisuse piirimail: kandidaatide meeltega manipuleeritakse nende endi märkamata. Ikka selleks, et leida vastavale ametikohale sobivaimate isikuomadustega inimene. Kas karjeristidest tööotsijad murduvad, kehtestavad end või kaotavad enesekontrolli? Ja kes võidab?

Tõlkija: Margus Alver
Lavastaja: Allan Kress
Laval: Mart Niinepuu, Kristjan Arunurm, Riho Antsmäe, Rita Palatu
Kunstnik: Jana Wolke
Lavakujunduse idee: Allan Kress
Muusika, valgus: Kristo Klausson

Esietendus: 8. juuli 2021, Von Glehni Teatris

Täpsemalt meie kodulehel: https://www.tammsaareteater.ee/gronholmi-meetod/


Harku valla Avatud külade nädala planeerimine on vaikselt juba alanud. Sel aastal otsime külade salapäraseid lugusid. Leidmist ootavad nii legendid kui ka tõepõhjaga faktid, mis on seotud meie küladega.

Kui Sa tead huvitavaid lugusid Vääna-Jõesuu, Viti, Liikva või Naage küla ajaloost, siis jaga neid külaseltsiga. Saada oma lugu külaseltsi e-postile vjkselts@gmail.com või anna endast siin postituse all märku ja võtame Sinuga ise ühendust.

Lugusid räägime ja kuulame 21. -30. juulil toimuval Harku valla Avatud külade nädalal.


Soovid vabariigi aastapäeval midagi maitsvat lauale panna 🧁🥧
📍Tule esmaspäeva 20. veebruari õhtul Vääna-Jõesuu kooli õppeklassi, kus meie oma küla tordimeister Alice juhendab tuuletaskute valmistamist.
📍Osaluspanus on 15 eurot ja see sisaldab nii küpsetamiseks vajalikke tooraineid kui ka juhendamist.
📍Osalejate arv on piiratud, seega registreeri end esimesel võimalusel, aga mitte hiljem kui 15. veebruari õhtuks siin https://forms.gle/opwrzbKRA37ockw88


Millist Vääna-Jõesuud sina tahad? Kas oled mõelnud, et tahaksid ka kogukonna heaks midagi teha, aga ei oska kusagilt alustada. Kas sul on häid mõtteid, mida tahaksid jagada või ise ellu viia? Kas tahad olla suunanäitaja Vääna-Jõesuu külaseltsi arengule?


Kuni 5. detsembrini saab hääletada valla kaasavat eelarvet. Vääna-Jõesuu kool soovib koos Muraste kooliga pakkuda lastele täiendavat stiimulit liikumiseks.

“Aktiivsed ronimispüramiidid” tutvustav video on nähtav siit:

Hääletamislink on siin:

https://www.volis.ee/gvolis/web.options?command=kov_12621&redirectToView=https://www.volis.ee/gvolis/osale/view/916?ettepanek=69247&kid=12621Küpsetamist juhendab meie oma küla tordimeister Alice.

Töötoa osaluspanus 15€. Hind sisaldab toorainet ja juhendamist.

Töötuba toimub Vääna-Jõesuu koolimaja õppeköögis.

Oma tulekust anna teada hiljemalt 09.12 ning registreeri siin – https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfwY3moiKUY…/viewform

Osalejate arv maksimaalselt 10 !
2022. a septembris sai valmis külamaja uus katus! Täname kõiki vabatahtlikke!
Millist Vääna-Jõesuud sina tahad? Kas oled mõelnud, et tahaksid ka kogukonna heaks midagi teha, aga ei oska kusagilt alustada? Kas sul on häid mõtteid, mida tahaksid jagada või ise ellu viia? Kas tahad olla suunanäitaja Vääna-Jõesuu külaseltsi arengule? Ootame Sind mõttetalgutele!


Ootame kõiki huvilisi müüma aiasaadusi ning korbuturu kraami (riideid, mänguasju, jalatseid jms seisma jäänud kraami).

Registreeru müüjaks – info@vjkselts.ee
Osalustasu 5€.

Külastajatele üritus tasuta!Vääna-Jõesuu kanti käis Maapäeval ehk külade parlamendil esindamas Vääna-Jõesuu Külaseltsist Ain, Suzanne ja Kristina. Üheskoos pandi paika külaliikumise suunised aastani 2024 (järgmise Maapäevani).
1. Külaliikumisele ehk kogukonnale/külaseltsidele
🔸Hoiame traditsioone, säilitame kogukondade omapära ja laseme uuel tulla
🔸Toetame ja tunnustame sädeinimesi, esitame neid tunnustamiseks küla, piirkonna ja Eesti tasandil
🔸Kaasame uusi tulijaid kogukonna tegemistesse (uued elanikud, uus põlvkond, välismaalased)

2. Kohalikele omavalitsustele
🔸Igasse KOVi valdkonna (kogukonnad, MTÜ’d) eest vastutav spetsialist
🔸Kaasata külade esindajaid KOV otsustesse – külaseltside ümarlauad või kogukonnakomisjon
🔸Säilitada kodulähedased lasteaiad ja algkoolid; toetada ääremaid ehk kohelda võrdselt KOV erinevaid piirkondi (võrdselt hääli)
3. Valitsusele ja riigikogule
🔸Elamisvõimaluste loomine/toetamine maapiirkondades – internet, teed, elekter, vesi
🔸Maksuerisused toetamaks elu maal ja soodustamaks maale kodude rajamist
🔸Suurendada riiklike programmide (KOP, hajaastustuse programm jmt) mahtu

⬇️Soovid külamaja valmimisele panuse anda? Me vajame Sinu abi! ⬇️

Head külaseltsi liikmed ning kodukandi rahvas!

Vääna-Jõesuu Külaseltsi järgmiseks suuremaks väljakutseks sellel aastal on renoveerida tulevase külamaja katus ning seejärel asuda maja sisetööde juurde.

Oleme läbi erinevate projektitaotluste saanud juba ca 10000 eurot ning paigaldanud hoonele uued metalluksed ja plastaknad. Valmis on ostetud uus katuseplekk, mis ootab paigaldamist. Hetkel puuduvad vahendid katusealuse kile ja roovituse puitmaterjali jaoks. Plaanime katuse renoveerida augusti-septembrikuu jooksul, et sügisvihmad enam majja ei pääseks.

📣ÜLESKUTSE! Kas meie kodukandis leidub kedagi, kellel on üle jäänud ca 300m2 katusekilet ja roovitusmaterjali või on mõni ettevõte, kes oleks nõus selle meile annetama?

Peagi on tulemas uued taotlusvoorud, kust saaksime uusi toetusi külamaja remondiks küsida. Seetõttu oleks vaja eelnevalt koostada projektdokumentatsioon ja vormistada ehitusluba. Võrkude tehnilised tingimused oleme juba võrguvaldajatelt saanud.

📣ÜLESKUTSE! Kas meie kodukandis oleks projekteerijat või projekteerimisfirmat, kes saaks vabatahtlikuna panustada ja valmis teha projekti?

Kõik, kes vähegi millegagi aidata saaksid, palume ühendust võtta seltsi juhatuse liikme Ain Lillepaluga telefonil 5047639 või ain.lillepalu@gmail.com.

Ette tänades,

Vääna-Jõesuu Külaseltsi juhatuse liikmed

Vääna-Jõesuu Külapäev

📍Vääna-Jõesuu Külaplats

📅23. juuli

AJAKAVA:

☀️10:00 luulehommik Marie Underi suvilakohas

☀️11:00-15:00 LAAT

☀️11:-12:00 TÖÖTUBA lastele -lohe ja hobuse marjonettnuku meisterdamine

🎪11:00-15:00 TEGEVUSED LASTELE
-batuudid
-näomaalingud
-õhupallid
-hiigelmullid
-elektriautode liikluslinnak
-sõitev mänguponi

☀️12:00 külamaja ekskursioon

☀️12:30 Esinevad naisrahvatantsurühm “Maranad”

☀️13:00-14:00 TÖÖTUBA – lastele käepaela meisterdamine

☀️13:30 Esinevad rahvatantsurühm “Pöörelised”

☀️16:00-18:00 võistlused rannas jõesuudmes

☀️20:00 KONTSERT SVJATA VATRA


Tule Vääna-Jõesuu Külapäevale kauplema!

REGISTREERI SIIN – https://forms.gle/JMfmM9dsU3YJkSu5A

𝟮𝟯.𝟬𝟳.𝟮𝟬𝟮𝟮 𝘁𝗼𝗶𝗺𝘂𝗯 𝗩ää𝗻𝗮-𝗝õ𝗲𝘀𝘂𝘂 𝗸ü𝗹𝗮𝗽𝗹𝗮𝘁𝘀𝗶𝗹 (𝗛𝗶𝗶𝗲 𝘁𝗲𝗲 𝟮𝟭 – 𝗸𝗼𝗼𝗹𝗶𝗵𝗼𝗼𝗻𝗲 𝗽𝗮𝗿𝗸𝗺𝗲𝘁𝘀𝗮𝘀) 𝗹𝗮𝗮𝘁 𝟭𝟭:𝟬𝟬-𝟭𝟱:𝟬𝟬.

Müüjad pääsevad kaupa välja panema vahemikus 09:00-10:30. Kauba paigutamisel on lubatud siseneda territooriumile autodega, kuid hiljemalt 10:30 on autodega laadaplatsil sõitmine/parkimine keelatud. Parkida saab kooli parklas, kuid kohtade arv on piiratud. Võimalik on parkida ka veidi eemal olevas rannaparklas.

MÜÜMA ON OODATUD NII ETTEVÕTTED laadale KUI ERAISIKUD kirbuturule. Kõikidele müüjatele määrame kohad ise ning kedagi nö nurga taha ei jäta.

Osalustasu kirbuturule 15€.

Osalustasu laadale 20€.

Pangakonto: Vääna Jõesuu Külaselts EE522200221045343705. Osalustasu ootame hiljemalt 18.07.22.

Elektri kasutamine laadal ei ole kahjuks võimalik. Telgid, lauad, toolid jms on vaja ise kaasa võtta.

Lisainfo – Suzanne, 565 4441, info@vjkselts.ee


𝐋𝐚𝐮𝐩ä𝐞𝐯𝐚𝐥, 𝟏𝟏. 𝐣𝐮𝐮𝐧𝐢𝐥 𝐤𝐞𝐥𝐥 𝟏𝟒:𝟏𝟎-𝟏𝟒:𝟑𝟎 𝐬𝐚𝐚𝐛 𝐕ää𝐧𝐚-𝐉õ𝐞𝐬𝐮𝐮𝐬 ä𝐫𝐚 𝐚𝐧𝐝𝐚 𝐨𝐡𝐭𝐥𝐢𝐤𝐤𝐞 𝐣ää𝐭𝐦𝐞𝐢𝐝!

🟢11. juunil toimub Harku vallas ohtlike jäätmete kogumisring, kus vallaelanikel on võimalik tasuta ära anda majapidamises tekkinud ohtlikud jäätmed.

🟢Ohtlike jäätmete kogumisringil saavad Harku valla elanikud tasuta ära anda majapidamises tekkinud ohtlikud jäätmed, nagu kasutatud õlid, õli sisaldavad jäätmed, kasutatud akud, värvi-, liimi- ja lakijäätmed, lahustid, mürgid ja tõrjeained, elavhõbedat sisaldavad jäätmed, raskmetalle sisaldavad patareid ja väikeakud.

🟢Kogumisringid on mõeldud ainult eraisikutele, ettevõtetelt ohtlikke jäätmeid vastu ei võeta.

🔴Ohtlike jäätmete kogumisringil ei võeta vastu vanu elektri- ja elektroonikaseadmeid, eterniiti ega autorehve. Komplektsed elektri- ja elektroonikaseadmed, nagu külmkapid, pesumasinad, arvutid, telefonid, raadiod, televiisorid, tolmuimejad jms, saab tasuta või eterniiti vastavalt hinnakirjale üle anda Harku valla jäätmejaama (Kooli tn 5a, Tabasalu).

Lisainfo: Edith End, heakorraspetsialist. Tel 600 3866, e-post Edith.End@harku.ee


29.mail kell 11:00 ootame koosolekule!

Vääna-Jõesuu küla koosolek toimub Vääna-Jõesuu koolimajas kell 11:00. Arutlusele tuleb arengukava täiendamine ja annane ülevaate käesoleva aasta tulevastest sündmustest.

Samas kohas ning samal päeval kell 12:00 toimub külaseltsi üldkoosolek, kus kinnitame eelmise aasta (2021) maj.aasta aruande ning valime juhatuse liikmeid.

Maj.aasta- ja tegevusaruandega saab tutvuda hiljemalt nädal enne koosoleku toimumist seltsi kodulehel – https://vjkselts.ee/kulaselts/aruanded/


Tule talgutele!

📍Vääna-Jõesuu kooli ümbrus

📅05. mai

⏰18:00-20:00

Neljapäeval kell 18-20 teeme tööd ja lõpuks sööme suppi. Istutame kuusehekki, koristame vanarauda, riisume männiokkaid, korrastame liikluslinnakut, miniarenat ja rulaparki. Aia kastmispaagi alla on vaja 4-8 euroalust.


📍Vääna-Jõesuu Külaplats

📅30. aprill

⏰19:00-21:00

Süütame volbrilõkke, tantsime ümber lõkke, peame nõiajahti ja valime ametisse külanõia (premeerime parimat kostüümi).
Üritus on TASUTA!

Vääna-Jõesuu korvpalli grupp otsib oma värvikasse seltskonda lisajõude!

Mäng toimub esmaspäeviti kell 18:00 ja neljapäeviti kell 21:00.


Huvilistel võimalus ka omale uhke vorm tellida.


Kutsume kodukandist huvitunuid liituma operatiivse ning kvaliteetse sisuga Vääna-Jõesuu külaseltsi Facebooki grupiga

https://www.facebook.com/groups/268467385472259


Kohanimega pusade uus tellimus 02.02!

Täname südamest kõiki, kes on juba endale pusa või pudeli külamaja toetuseks tellinud! Esimesed tellijad saavad käesoleval nädalal pusad/pudelid kätte. Pusad on ettetellimisega, kuid pudeli võid juba kohe kohe kätte saada! Telli kohanimega või hoopis enda nimega, et sõbraga sassi ei läheks 🤪 …või kingi hoopis sõbrale! 14.veebruar ei ole kaugel

Veepudelid on minimalistliku elegantse stiiliga, valmistatud plastist, mis on BPA vabad ning mahutavad 790 ml

✨Hind – 14€

Kohanimega unisex lõikega pusa koostiseks on 80% puuvill, 20% polüester. Pusa on seest uhutud, mis teeb ta meeldivalt soojaks ning pehmeks. Suurusvahemik XS-5XL.

✨Hind – 30€

Toeta külamaja ehitust ning edasta meile oma tellimus FB/IG messengeri või meili (info@vjkselts.ee) kaudu 💌

21.01.202210. jaanuarist 2022 saab Harku vallas esitada energiatoetuse taotlusi
 
Taotluse saab esitada: 
• e-teeninduses SPOKU kaudu (sisselogimisel vajalik ID-kaart, mobiil-ID või Smart-ID)  – kõige kergem viis 
• e-posti teel aadressile energiatoetus@harku.ee
• posti teel aadressile Kallaste tn 12,Tabasalu 76901 
• tuua taotlus koos arvete ja muu vajalike dokumentidega vallamaja infolauda (tööpäevadel    E, N –  8.00-18.00;  T, K  – 8.00-16.00 ; R- 8.00-14.30)
 
Toetuse taotlemine
• Toetust on võimalik taotleda tagasiulatuvalt kuni viis kuud, seda nii ühe kuu kaupa kui ka mitme kuu osas korraga. ( näiteks kui esitada taotlus veebruaris 2022 saab taotleda toetust 2021 septembri, oktoobri, novembri, detsembri ja jaanuari tarbimise alusel koostatud arvete osas)
• Taotlusi saab esitada kuni 31. maini 2022. Toetatav periood on 1. september 2021 kuni 30. märts 2022
 
Harku valla energiatoetuse infotelefonil  6068828
https://docs.google.com/document/d/1fYCPTbpDL-C0-rX7WY61Z2mV-ymCDpCV/edit?usp=sharing&ouid=106603729525399782520&rtpof=true&sd=true
 

 
 


Vääna-Jõesuu talisuplejad ootavad iga K ja P uusi ja vanu suplejaid. 

 

Kutse COVID-19 vaktsineerimisele vanuserühmale 12+

Vähendamaks koroonaviiruse levikut kooliõpilaste hulgas, toimub 17. augustil kell 10.00-14.00 aadressil Teenuste 2(sissepääs Klooga mnt poolsest küljeuksest) järjekordne vaktsineerimispäev, mis on sel korral suunatud eelkõige 1217-aastastele noortele, kuid oodatud on ka kõik teised.

Vaktsineeritakse Pfizer/BioNTech (COMIRNATY)vaktsiiniga. Vaktsineerima on oodatud kõik, kes on vähemalt 12-aastased. Alla 18-aastastele saavad aegu broneerida lapsevanemad.

Vaktsineerimisele saab aja broneerida üleriigilises digiregistratuuris: www.digilugu.ee/login?redirectTo=DR_PORTAL

Palume jälgida, et vaktsineerimiskohaks oleks märgitud Tabasalu.

Vaktsineerimine on vabatahtlik. Broneeri aeg alles siis, kui oled kindlalt otsustanud, et soovid vaktsineerimist.

Kaasa palume võtta isikut tõendava dokumendi (ID-kaart või pass). Alla 18 aasta vanused õpilased peavad tulema koos vanemaga.

COVID-19 haiguse vastane vaktsineerimine annab kaitse raske haigestumise eest. Mida rohkem on meie hulgas vaktsineerituid, seda kiiremini saame viirusest jagu ning saame naasta tavapärasesse elurütmi.

Vaktsineerimise üldinfot vaata: www.vaktsineeri.ee

Küsimuste korral palume võtta ühendust valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga tööpäevadel kell 09.00-16.00 telefonidel 600 3867, 600 3869.

Vaktsineerimine toimub Harku valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonna ning Eldred OÜ koostöös.

Vaata vaktsineerimispunkti asukohta allpool oleval kaardil.KUTSE RANNAVÕRKPALLITURNIIRILE

Täna 28.07 lõppeb eelregistreerimine laupäeval 31.07 toimuvale rannavõrkpalliturniirile ’’Harku vald 30’’, mis leiab aset Vääna-Jõesuu rannas. Võisteldakse 3-liikmelistes segavõistkondades (vähemalt 1 naine).

Lisainfo Facebooki ürituse all:

https://www.facebook.com/events/602851147365547?ref=newsfeedEnefit Connect rajab Vääna
, Vääna-Jõesuu ja Viti piirkondadesse valguskaablil põhinevat sidevõrku ja paljud Teie küla elanikud on selle võimalusega juba liitunud. Uus valguskaablil püsiühendus on kvaliteetne ning ei sõltu teistest kasutajatest, ilmast ega levist. Tihtipeale on suviti just Vääna-Jõesuu piirkonna mastid ülekoormatud ja seetõttu telepilt hanguv ja internet aeglane, valguskaabliga seda muret enam ei oleks. Soovime, et ka need, kes sellest võimalusest veel nii teadlikud ei ole, saaksid kõikidele enda küsimustele vastused ja parima võimaliku lahenduse meie poolt. Seega ootame kõiki külaelanikke julgelt meie rohelise telgi juurde, et saaksime jagada lisainfot valguskaabli ja sellega seotud interneti ja telepildi olulise parandamise kohta.

Kohtumiseni Vääna-Jõesuu külapäeval!

 
 
 

Head sõbrad!
Hea muusika kodukülas. Oled oodatud ja kutsu naaber ka kaasa. Teeme koos ühe laheda külasimmani. Avatud kohalik kohvik Sokusarve.
Rohkem infot: https://fb.me/e/6KoswX3gv
Link muusikale: https://www.youtube.com/watch?v=hzuR-FU0p68

Kohtumiseni Vääna-Jõesuu külaplatsil!

 
 

Aauuu kodukohvikud!!!
Kui sa ei ole veel registreerinud oma kodukohvikut, siis tee seda siin:
https://forms.gle/i37ErryZkiq6sgbc9

Rohkem infot leiad: FB Harku valla Avatud külade nädal


Harku valla Avatud külade nädala toimkond koostöös Harku valla Aiaseltsiga kutsuvad Sind avama oma koduaeda!
On Sul metsaaed, loodusaed, alles värske ja noor või juba kasvanud ja küpsenud, või hoopis kujundusstiile järgiv aed – nad on kõik oma looga ja eriilmeliselt kaunid!
Jaga seda teiste huvilistega, sest huvi aianduse vastu on tõusnud, kogemusi ning erinevaid lahendusi jagada ja näha on põnev!
Ava oma koduaed ning tutvusta oma paradiisi ka teistele. Inspiratsioon Sinu tegemistest, õnnestumistest ja ka katsetustest on väärtuslik!
Palun täida registreerumisvorm, et Sinu aed leidaks kajastamist ka nädalat reklaamivates materjalides.
Registreeru siin:
 
 

 
 
REGISTREERU SIIN:
Vääna-Jõesuu Külapäeva laat toimub 17. juuli 2021 kell 11:00-17:00.
Laadale on oodatud nii ETTEVÕTTED kui ka ERAISIKUD. Müügile on oodatud nii UUT kui ka KASUTATUD kaupa. Pärast registreerimist saadame teile meili peale täpsustavat infot parkimise, laadaplatsi asukoha jms osas.
REGISTREERIMISEL PALUN ARVESTADA SELLEGA, ET AUTODEST MÜÜKI EI TOIMU. Autosid võib kasutada vaid enne ja pärast laata asjade transpordiks.
OSALUSTASU 10€. Pangakonto: Vääna Jõesuu Külaselts EE522200221045343705. Osalustasu ootame hiljemalt 12.07.21.

 
 


 
Vääna-Jõesuu külaselts kutsub üles: märgistage Keskkonnaameti kaardile nii palju lusitaania teetigudest nakatatud maatükke meie külades kui vähegi võimalik. Selleks on vaja teha nälkjast pilt, see alloleval lingil üles laadida ning määrata asukoht:
Keskkonnaministeerium läbi KIK-i on lubanud kevadeks välja töötada toetusmeetmed lusitaanlastega võitlemiseks.
Esimeseks kriteeriumiks seejuures on, et toetusi(kemikaalid, koolitused jne.) saab taotleda ainult läbi juriidilise isiku ja teiseks oluliseks kriteeriumiks on piirkonna saastuvus.
Külaselts plaanib kindlasti osaleda taotlusvoorus ning palub teie kõigi abi, et taotlus oleks edukalt esitatud.
 
Tegutseme üheskoos ja proovime sissetungijast jagu saada!
natuke infot ka:
 
 
 
 

Vääna-Jõesuu külapäeva laada müüjate registreerimine

19.07.2020 toimub Vääna-Jõesuu külaplatsil (Hiie tee 21 – koolihoone parkmetsas) laat 10:00-15:00.

Müüjad pääsevad kaupa välja panema vahemikus 08:00-09:30. Kauba paigutamisel on lubatud siseneda territooriumile autodega, kuid hiljemalt 09:30 on autodega laadaplatsil sõitmine/parkimine keelatud. Parkida saab kooli parklas, kuid kohtade arv on piiratud. Võimalik on parkida ka veidi eemal olevas rannaparklas.

OODATUD ON NII ETTEVÕTTED KUI ERAISIKUD (riideid, mänguasju jne ) MÜÜMA.

OSALUSTASU 10€. Pangakonto: Vääna Jõesuu KS EE522200221045343705. Osalustasu ootame hiljemalt 16.07.20.

Lisainfo – Suzanne, 565 4441, vjkselts@gmail.com

REGISTREERI END SIIN – https://forms.gle/e3oENKTBAWZUU4NZ8

 
 
 
 

12.07.20 toimus Vääna-Jõesuu KS üldkoosolek, kus kinnitati 2019.majandusaasta aruanne, võeti vastu arengukava ja otsustati muuta külaseltsi liikemaksu suurust alates 2021. Uueks liikmemaksu suuruseks on 12 eurot/aastas endise 7 euro asemel.
 
 

Tere head külaseltsi liikmed!

 
Traditsiooniline Vääna-Jõesuu külaseltsi üldkoosolek toimub seekord tavapärasest hiljem, aga toimub siiski! 
 
12.07.2020 kell 15.00 külaplatsil (asub kooli kõrval parkmetsas)/halva ilmaga koolimajas. Kõikidele osalejatele soojad pannkoogid!
 
Päevakord:
– majandusaasta aruande kinnitamine
– arengukava kinnitamine
– teemad kohapeal
 
 
Kui kellegil on eelnevalt küsimusi või ettepanekuid, võiks need saata meilile vjkselts@gmail.com- nii läheb arutelu ja vastamine kiiremini. Kui ei ole võimalik osaleda koosolekul, palun saatke volikiri. 
 
 
PS! Ootame liikmemaksu 2020 aasta eest: 
Pangakonto: Vääna Jõesuu KS EE522200221045343705Vääna-Jõesuu Külaseltsi aastamaks 7 eurot.
 
Lugupidamisega,
Vääna-Jõesuu külaseltsi juhatus
 
 
 
 

Otsime kodukohvikuid!
19.07.2020 tuleb külas palju trilli ja tralli. Peame juba 5-dat Vääna-Jõesuu külapäeva. Ja uue traditsioonina avavad juba 2 aastat oma aiad, ka meie kandi kodukohvikud. Peatselt tuleb info külapäeva kohta, aga etteruttavalt ütlen, et toimub vahva laadapäev koos lõbusate tegemistega ja õhtul päikeseloojangu kontsert mererannas😉
 
Registreeru juba täna!
 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFh-8lG5KSz507Uzfx1ySOyLU84FXHlEu3qt64pBlI4yzxTg/viewform


Armsad sõbrad!

Vääna-Jõesuu hakkab väljuma eriolukorrast🤩 Peatselt alusatme treeningutega: jumping, zumba ja ringtreening. Peame kinni reeglitest ja trenni pääseb 9 inimest pluss treener. Ja hoiame 2m vahet🙃 Täpsem info Vääna-Jõesuu treeningute grupist.
 


PALUN ÄRGE JÄTKE SORTEERITUD PRÜGIKOTTE JA MUUD PRÜGI PAKENDIKONTEINERI KÕRVALE. KA MITTE SIIS, KUI PAKENDIKONTEINER ON TÄIS.
Anname teada, et täna paigaldatakse kaamerad pakendikonteinerite juurde. Teolt tabatud inimesele tehakse rahaline trahv.
TELLI OMALE PAKENDIKONTEINER KOJU:
Seda teenust pakub Harku vallas AS Eesti Keskkonnateenused ja see on 10 korda odavam kui segaolmejäätmete äravedu ehk nt 240 l pakendikonteineri tühjendamine maksab 38 senti ning 150 l pakendikoti puhul 24 senti. Kuna pakendid moodustavad enam kui poole tavapärasest olmeprügi mahust, siis tänu eraldi pakendikonteineri kasutamisele saab olmeprügi konteinerit harvem tühjendada ja seeläbi säästa ka raha.

Saadame koos ära vana aasta ja võtame vastu uue 2020!

Kaunistame saali ja katame lauad suupistetega. Kes soovib võib ka omale meelepärase suupiste ja joogi kaasa võtta. Peole on oodatud kõik naabrid, sõbrad, lapsed…..

VÕTA KAASA VAHETUSJALANÕUD!

22.00 avame uksed. Taustaks mõnus tantsumuusika ja vahepalaks lõbusad mängud. Pidu kestab, kuni rahvas jaksab.

Osaluspanus 8.- inimene või pere 15.-, lapsed tasuta. Osalustasuga kaetakse suupisted, heli, valgus.

Palun andke oma tulekust teada hiljemalt 28.detsembriks aadressil vjkselts@gmail.com ja tasudes osalustasu on Teil kohad lauas+suupisted. Kui tuleb vähe registreerujaid, jätame peo ära.

Kõik ettepanekud, ideed on oodatud ! Ja loomulikut abikäed.

Kristina Nurmetalu
56709395Palju õnne meile kõigile! Vääna-Jõesuu projekt võitis!Hurraa, meie küla ettepanek läheb rahvahääletusele! Anname kõik oma panuse, et 50 000 eurone investeering jõuaks taas Vääna-Jõesuu.
👉Hääleta: www.volis.ee

Meie küla elaniku Vahur Vatteri ettepanek valla kaasavasse eelarvesse sai hääletusvooru. 1.–8. detsembril saavad vähemalt 16-aastased vallaelanikud hääletada veebiplatvormil www.volis.ee kooli staadioni kõrvale rajatava mitmeotstarbelise kunstmuruväljaku poolt.


Head liikmed, külarahvas ja sõbrad! Lähme vaatame, kuidas elavad Karala ja Leedri küla!

Veedame 2 sügispäeva Saaremaal. Tule ja saa osa Karala küla saama-ja saunapäevast. Võimalus müüa laadal oma tooteid ja osta kaasa Saaremaa tooteid. Lisaks palju huvitavaid tegevusi.

Start Vääna-Jõesuust laupäeval 28.09 kell 5.30 ja tagasi Vääna-Jõesuus pühapäeval 29.09 ca18.30.

Ööbimine:
Mardi turismitalu (meie kasutuses grill-ja peomaja, saunad koos tiigiga): https://marditalu.ee/

Külastame siirupiemandaid: http://www.saaremaakadakasiirup.ee/

Laupäeva õhtul saame ise valmistada õhtusöögi meie kasutuses köök/grillimaja. Pühapäeval võimalik tellida hommikusöök: kohv, puder, võileivad, kalavalik hind: 5.- inimene.

Registreerimine ja lisainfo: vjkselts@gmail.com, Kristina 56709395


Head sõbrad!
Ootame oma toreda rühmaga liituma uusi tantsujalakesi. Pakume toredaid kaaslasi, esinemisi, tantsu, nalja, naeru, kätekõverdusi ja rangeid õpetajaid. Kui tunned end suts pöörasena, liitu Pöörelistega! Tulge proovige ja rahvatants hakkab meeldima! Nii läksime tantsupeole: https://www.youtube.com/watch?v=wGlB5h7sPW4 Rohkem infot rühma kohta: https://pööreline.ee/


Alates septembrist alustame taas aktiivselt treeningutega, tule saa osa toredast seltskonnast ja tunne rõõmu liikumisest!


Selle suve soodsaim kontsert Naised Köögis!

Veel mõned päevad piletid soodushinnaga 5,50€ ja 10,50€. Lastele kuni 14 a tasuta.

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/eesti-muusika/naised-koogis-vaana-joesuu-kulaplatsil-288125/


Olete oodatud avama kodukohviku:
14.07.2019 Vääna kant
15.07.2019 Harku kant
16.07.2019 Kumna kant
17.07.2019 Harkujärve ja Alasniidu kant
18.07.2019 Muraste kant
19.07.2019 Türisalu kant
20.07.2017 Meriküla/Ilmandu kant
21.07.2019 Vääna-Jõesuu/ Suurupi kant

Registreerimine kuni 19.06.2019 (vjkselts@gmail.com), siis jõuab reklaam ka erilehte.


KAASAVA EELARVE RAAMES VIIAKSE ELLU TEISE KOHA SAANUD ETTEPANEK
17. mail jõudis Harku vallavalitsusse Keskkonnaameti ostus, mille kohaselt ei ole võimalik ellu viia Harku valla 2018. aasta kaasava eelarve rahvahääletuse tulemusel võitnud ettepanekut.

Avaliku hääletuse kaudu anti kaasava eelarve projektidele 349 häält. Möödunud aasta detsembris kuulutasime välja, et 87 poolthäälega võitis rahvahääletuse Tõlinõmme rappa loodus- ja õpperaja rajamine.

Seoses sellega, et Tõlinõmme raba asub Vääna maastikukaitsealal, saab sealseid tegevusi teha vaid kaitseala valitseja ehk Keskkonnaameti nõusolekul. Kaitse-eeskirja kohaselt on kaitseala valitseja nõusolekul lubatud kaitseala tarbeks tee rajamine, samuti on kaitsekorralduskavas välja toodud, et ala on raskesti juurdepääsetav, kuid kooslused ei ole õrnad ja suurem külastatavus ei põhjustaks olulist negatiivset mõju.

“Alustasime kohe pärast rahvahääletuse võidutulemuste teavitamist koostööd Keskkonnaametiga. Kahjuks jäi Keskkonnaamet ka pärast korduvaid läbirääkimisi laudtee rajamise võimalikkuse üle seisukohale, et laudtee rajamine on ehitustegevus, millega kaasneb oluline negatiivne mõju loodusele. Keskkonnaameti otsuse tõttu peame tõdema, et kahjuks ei ole võimalik Tõlinõmme rabasse loodus- ja õpperada rajada. Seetõttu oleme otsustanud kaasava eelarve raames viia ellu konkursil teise koha saanud idee rajada Vääna-Jõesuu randa jõu- ja mängulinnak,” ütles Harku vallavanem Erik Sandla.

Ettepaneku esitanud Kristina Nurmetalu sõnul on jõu- ja mängulinnaku rajamisest kasu kõigile Harku valla elanikele. “Ettepaneku eesmärk on luua Vääna-Jõesuu randa vaba aja veetmise ja sportimise võimalused Harku valla inimestele. Samuti paraneb elanike nii vaimne kui ka füüsiline heaolu, andes perekondadele kvaliteetaja veetmise võimaluse koduvallas,” sõnas Nurmetalu konkursile dokumente esitades.

Harku vallavalitsus korraldas 2018. aastal kaasava eelarve hääletust teist korda ning selle raames oli vallaelanikel 1. septembrist kuni 31. oktoobrini võimalus pakkuda välja mõtteid, kuidas investeerida 2019. aastal kuni 50 000 eurot nii, et sellest oleks rõõmu ja kasu võimalikult paljudele vallaelanikele. Kokku laekus 11 ettepanekut, millest komisjoni otsusel kolm ei kvalifitseerunud. Kõik vallaelanikud said oma hääle anda 1.–8. detsembrini keskkonnas VOLIS toimunud hääletusel.

Harku vallavalitsus


29.mail kell 11.30 kooli hoovis esmakordselt Vääna-Jõesuus SLACKLINE SHOW!

Vaatemängulist elamust pakub professionaalne slackliner Kristjan Kullamaa!

Tasakaal, trikid, erinevad saltod ja seda kõigest 5cm laiusel rihmajupil ehk slackline’l.

Vaata ka videot – https://www.youtube.com/watch?v=rty9IuAMBDc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3-PkQ8Uod4RJAgiD_yywhQALgvMyq1B9T3IvFqbGx-ht0YUfnoeGq5gngKaks viimast teemat rahvusliku käsitöö õpitubade sarjas Vääna-Jõesuu koolimajas/külakeskuses 21. mail 2019 ja 11. juunil 2019 kella 18.30-20.30 –ni. käsitöömeister Hilja juhendamise. Grupi suurus max 10 inimest, materjalid on juhendaja poolt. Omaosalus 10 eurot.
Kuna osalejate arv on piiratud, siis registreerimiseks saada e-kiri aadressile vjkselts@gmail.com 

Projekt on rahastatud „Kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest“


Hea Vääna-Jõesuu, Naage, Viti ja Liikva elanik

Harku vald on alustanud oma iga-aastast valla arengukava täiendamise protsessi ning Vääna-Jõesuu külaseltsilt oodatakse ettepanekuid arengukava ja tegevuskava muutmiseks või täiendamiseks hiljemalt 26.maiks 2019.

Kui teil on ettepanekuid, siis saatke need palun koos omapoolse muutmisvajaduse põhjendusega hiljemalt 22. maiks 2019 e-posti aadressile vjkselts@gmail.com. Külaselts koondab ettepanekud ja edastab vallale. Ettepanekud vaadatakse vallavalitsuse ja volikogu poolt üle ning vajadusel ja võimalusel tehakse volikogu istungil arengukava muudatusotsused.

Kehtiv Harku valla arengukava on leitav siit: https://www.harku.ee/valla-arengukavadÜleskutse: Eesti lipu lugu Harku vallas

  1. juunil möödub 135 aastat Eesti sinimustvalge lipu sünnist. Selleks, et ajalugu säiliks, ootame riigilipu ajalooga seonduvaid lugusid ja fotosid.

Enamik meist mäletab aega, mil meie, eestlased, oleme elanud vabal maal, sinimustvalge lehvimas, kuid nii ei ole see alati olnud.

“Tänavune aasta on oluline kogu meie riigi ajaloos – täitub 135 aastat riigilipu sünnist. Nendel aastatel on meie vaarisad tundnud sinimustvalge lipu üle uhkust, peitnud seda võõrvõimude eest ja selle taas päikese kätte toonud.

Selleks, et täituvat aastat väärikalt tähistada, palume kõigil vallaelanikel mõelda, uurida vanematelt, vanavanematelt ning panna kirja oma pere lipu lugu. Ootame lugusid ja fotosid, mis aitab säilitada ja väärtustada traditsioone, mis on olnud olulised ka aastakümnete eest,” sõnas vallavanem Erik Sandla.

Kõik täiendavad detailid, ka katkendlikud, on olulised. “Mida rohkem mälestusi, nimesid ja põnevaid fakte meieni ühe loo käigus jõuab, seda hinnalisem on see meie valla ajaloo jäädvustamiseks tulevastele põlvedele,”täiendas vallajuht.

Meenutamiseks mõni küsimus, millest lugu kirja pannes juhinduda:

  1. Millises külas lipp asus ja kes on looga seotud?
  2. Mida tehti lipuga sõja ajal – peideti, õmmeldi riieteks, maeti maha vms?
  3. Kui palju kodus lipust räägiti ja kuidas lugu teieni jõudis?
  4. Kas selle looga seotud inimesed on veel elus?
  5. Kuidas tähistate lipupäevi ja millised on olnud traditsioonid?

Lood lipuväljakule ja tänamine

Ootame lipulugusid hiljemalt 2. augustiks. Enne 27. maid saadetud lugudest avaldame valiku 5. juunil ilmuvas vallalehes. Lugusid ja fotosid saab edastada e-posti aadressile lipulugu@harku.ee või tuua paberkandjal vallamajja (Kallaste tn 12, Tabasalu alevik).

“Saabunud lugude paremikuga saavad kõik tutvuda lähiaastatel valmiva Tui pargi lipuväljaku infostendil – ikka selleks, et järeltulevad põlved mäletaksid ja väärtustaksid meie riigi ning valla ajalugu,” lubas Sandla.

Lipulugude konkursi tunnustamine toimub 31. augustil Tabasalu päeva raames.

— Lisainfo: Eesti lipu lugu www.harku.ee/lipulugu
Külakoosolek – 13:00

Külakoosoleku teemaks on seekord jäätmed. Lühidalt võtab Harjumaa Ühisteenuste Keskuse juht Tõnu Tuppits teema kokku ning on valmis vastama kõikidele jäätmeid puudutavatele küsimustele. Näiteks, kuidas sorteerida? Kuhu viia jäätmed? Küsimused uue jäätmeveo lepingu osas jne.

Külaseltsi üldkoosolek 14:00


SUITSULIHA TEISIPÄEV – teisip (09.04 ja 16.04, 07.05 ja 14.05) kell 17:00-19:00

Vääna-Jõesuu tegijatelt kooli fuajees. Maksta saab ka kaardiga.
 

Pühapäeval, 19. mail kell 10:00-13:00 toimub kevadine kirbuturg ja laat. Tule müüma ja tule ostma!

Müüjate registreerimine kuni 12.05. Osalemise soov saada – vjkselts@gmail.com. Lisainfo – Suzanne, 54520190


Koguneme 04.05.2019 algusega 10:00 külakeskuse/koolimaja ees.

Puhastame seest vana roosa katlamaja hoone. Ettevalmistus külamaja ehitamiseks. Tulevikus peaks hoonest saama külamaja. Lisaks koristame prügist keskuses oleva parkmetsa. Tule anna oma panus loodavale külamajale! Registreerunud talgulistele talgusupp ja tasuta treening külakeskuses.

Talgujuht: Kristina Nurmetalu
Registreeri talgutele 56709395 või vjkselts@gmail.com

Lisainfo – https://www.facebook.com/events/325446821660193/?active_tab=about

Lisainfo- https://www.facebook.com/events/1996877907089553/?


30.04.2019 kell 19:00-21:00 koguneme külakeskuse kõrval parkmetsas.
Süütame volbrilõkke, tantsime ümber lõkke, peame nõiajahti ja valime ametisse külanõia (lahedam kostüüm). Kogu üritus tasuta!

Lisainfo – https://www.facebook.com/events/354517648494565/


Rahvusliku käsitöö õpitubade sari Vääna-Jõesuu külakeskuses jätkub!

Kolmas teema: SÜSTIKPITS

Hea käsitööhuviline! Alustame käsitöömeister Hilja juhendamisel järgmise õpitoaga. Seekord on võimalus õppida valmistama süstikpitsi.
Toimumisaeg on 23.04.2019 ja 07.05.2019 Vääna-Jõesuu koolimajas/külakeskuses kell 18:30-20:30. Materjal on juhendaja poolt. Omaosalus on 10 eurot kord. Kuna osalejate arv on piiratud, siis ole kiire registreeruja!
Registreerida saab end saates e-kirja aadressile vjkselts@gmail.com

Projekt on rahastatud „Kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest


Rahvusliku käsitöö õpitubade tublid nobenäpud on proovida saanud, kuidas tehakse kirivööd või vaselisi. Juba peatselt saame teile teada anda uue õpitoa aja ning teema.


Tuletame meelde, et iga kolmapäev kell 20:30 saab Vigridega jões sulistada! 🙂
Oled oodatud Vääna-Jõesuu Külaseltsi sünnipäevale 09.03 kell 11:00-13:00!Kõik Ethel Disaini kaubad ja kõrvaehted/keed/võrud/komplektid ALLAHINDLUSEGA -20% kuni -50%. Müügil UUED DISAINEHTED!!!
Lisaks soojad bambusretuusid ning värvilised pidulikud sukkpüksid
05.03 Vääna-Jõesuu Külakeskuses 17.00-19.30


Punutiste töötoad 04.03 kell 19:00 ja 05.03 kell 19:00

Suurepärane ja ainulaadne võimalus õppida tegema punutisi iseendale. Iseendale punutiste tegemise oskus tagab hiljem lihtsama ja mugavama eluviisi. Ei pea enam kiirustama juuksurisalongi või kellegi juurde, kes teeks punutise, vaid teed endale ise ja saad minna otse edasi näiteks peole, üldse erinevatele sündmustele kui ka igapäevaseks kandmiseks.

Asukoht: Vääna-Jõesuu Külaselts, Hiie tee 21, Vääna-Jõesuu

Kestvus: 2 tundi

Hind: 29 eur

Osalemiskohtade arv on piiratud.
Kui on soov koolitusel osaleda, kirjuta osalemissoov ja lisa märksõna “Punutised iseendale Vääna-Jõesuu” meiliaadressile: ilonahanni@gmail.com

Koolitaja: Ilona Hanni


Külakeskuses saab harjutada tasakaalu🤸🏼‍♂️ Tule proovi😉
Slackline’l treenimise efektiivsus:

Koordinatsioon –Peaaegu ükski teine spordiala ei arenda koordinatsiooni ning närvide ja lihaste vastastikmõju paremini kui slackline.
Stabiilsus
Slackline’il balantseerimine aktiveerib sügaval asuvad lihased, mis stabiliseerivad liigeseid. Selle tulemusena suudabki inimene stabiliseerides ja kontrollides oma liigeseid paremini vigastusi ära hoida.


Kiirus – 
Slacklining nõuab suurepärast reaktsioonikiirust, mistõttu koolitataksegi inimesi oma meeli ja võimeid paremini tunnetama. Mida rohkem lihaseid, närve ja aju treenida, seda kiiremini on inimene võimeline ennast liigutama ja otsuseid langetama.
Kehatunnetus
Slacklining parandab liikudes keha tajumist ja seega suureneb liikumise dünaamiline täpsus aja ja ruumi suhtes.


Lõbu – 
Slackfit tähistab elustiili, lõbu, entusiasmi, head tervist ja uut moodi liikumist. Regulaarne treenimine on positiivsete muutuste aluseks!


30.01 ilmunud vallalehest sai jällegi tuttavaid nägusid vaadata. Vääna-Jõesuu segatantsurühm “Pöörelised” käisid Kosel esimeses tantsupeo esimeses eelproovis.

Loe rohkem siit – https://www.harku.ee/documents/2846103/22456680/2.+HVT+%2830.01.19%29.pdf/0b8637f0-8fe7-4ccf-afa7-d4c3046f8b81


05.02 toimus esimene käsitöö töötuba, kus tehti juhendaja Hiljaga kirivöösid. Uue teemaga töötuba toimub märtsis. Teavitame täpsest teemast ja kuupäevast teid juba peatselt! 


Tule kogu perega ja veeda 101 sportlikku minutit Vääna-Jõesuu külakeskuses.

Üritus on TASUTA!
Teeme juba kolmanda traditsioonilise pildi kogukonnast- tule ole osa ajaloolisest pildist! Mehed meestega trenni, naised naistega trenni ja lapsed lastega mängima!

* meestehoid Kertuga
* naistehoid Margega
* lastehoid külatoas/noortetoas

Trenni, nalja, võistlusi, katame ühise peolaua!
Jõukohane kõigile!

NB! 11.00 talisuplus jõevees, silla juures!

MEILT KÕIGILE JA KÕIGILT MEILE!16.01 ilmus Harku Valla teatajas külade kokkuvõtted 2018. aastast.

Mis toimus Vääna-Jõesuu külaseltsis, saad lugeda siit – https://www.harku.ee/documents/2846103/22456680/1.+HVT+16.01.19.pdf/3c8b173f-731e-4b95-9799-08f852c67014

Väljalõige lehest:Harku valla Huvikool kutsub uude vahvasse huviringi suuri ja väikeseid kokandushuvilisi – alustab

Vääna-Jõesuu kokaklubi

Vääna-Jõesuu kokaklubi on mõeldud 1.-6.klassi lastele, kellele meeldib ise süüa teha ja uusi maitseid ning toiduvalmistamise viise proovida.Tunnid toimuvad kolmapäeviti kell 17.00-18.30 Vääna-Jõesuu kooli õppeköögis ning kevade saabudes liigume söögivalmistamisega ka õue.Igas tunnis valmistame 1-2 rooga, sõltuvalt raskusastmest. Kuutasu 20 eurot sisaldab kõiki vajaminevaid vahendeid. Teretulnud on kõik kokandushuvilised nii Vääna-Jõesuust kui kaugemalt ja
osalemiseks palume end kindlasti registreerida:
http://www.huviringid.ee/kirjeldus.php#vaanajoesuukokaklubi, sest osalejate arv on piiratud.

Esimene kokaklubi kokkusaamine toimub 6. veebruaril kell 17.00-18.30
ja järgmised tunnid vastavalt:
20. veebruaril
6. ja 20. märtsil
3. ja 17. aprillil
8. ja 22. mail

Harku valla Huvikool


Hea külarahvas!
Kui sul on helkur puudu, siis külaseltsi infotahvli (mis asub Hiie tee alguses) küljest on sul nüüd võimalus see endale võtta. Ja kui sul on neid üle, siis võid alati sinna juurde riputada teistele kasutamiseks.
Turvalist liiklemist!


Head sõbrad!

Eelmisel aastal jäi meie küla ettepanek mõne häälega teiseks. Sellel korral saame koos seda muuta! Kui sind kõnetab, toeta oma häälega (see võtab mõne minuti): 1.-8. detsembrini bit.ly/hääletasiin
KAASAV EELARVE 2019: ettepanek nr 7 – Jõu- ja mängulinnak Vääna-Jõesuu randa

Vääna-Jõesuu rand ja kaunis männimets tõmbavad aasta ringi ligi üha rohkem külastajaid. Ettepanek on luua Vääna-Jõesuu randa vaba aja veetmise ja sportimise võimalused Harku valla inimestele.

Praegu jagub kahe kilomeetri pikkusele rannaalale vaid kaks kiike ja üks liumägi, mida on ilmselgelt vähe. Jõu- ja mängulinnak tooks rohkem vallaelanikke toast õue ning läbi selle paraneb ka tervis. Samuti on Vääna-Jõesuu rand Harjumaa ainuke avalik rand, kus puudub mänguväljak.

👉 Tutvu ettepanekutega bit.ly/kaasaveelarve2019
Vääna-Jõesuu: meilt kõigile ja kõigilt meile!

Vääna-Jõesuu koolimaja laiutab sihvakate mändide vahel. Kuigi on juba hiline pärastlõuna, kihab koolimaja kui mesitaru: lapsed ajavad omavahel juttu või mängivad saalis palli. Näib, et äraminekuga pole kiiret kellelgi. Selles toredas koolimajas asub üks väga eriline paik: Vääna-Jõesuu külakeskus ja külatuba. Tuba on pisike ja hubane. Külatoa perenaise kinnitusel käib nädalas külakeskusest läbi ligikaudu 120 inimest. Perenaiseks on Kristina Nurmetalu, üks viiest Vääna-Jõesuu külaseltsi juhatuse liikmest.

Loe edasi…


Head sõbrad!

Meie küla kingitus EV100 daks sünnipäevaks on valmis saanud, koostöös kooliga. Teo tegemise idee tuli Itaaliast ja kihelkonnatriibu mõte Eddilt. Nii saigi 2 ideed ühendatud. Oma kihelkonnatriibud igasse külla!  Täname kõiki abistajaid: koolipere, õpilased, kunstiringi lapsed ja juhendaja Pille-Riin. Suur tänu Markel, et kaablitrumlid kohale toimetasid. Meie kooli puutööõpetaja Kaido, tõi materjali ja meisterdas teole pea, Täname. Tänud Vahur, et võtsid tööriistad kaasa ja aitasid teo omale kohale. Tänud Marianne ja Ain, tegite teo ilusamaks lillede ja niidetud muruga. Ja mis on toredamat, kui kuuled oma küla inimeselt: ” Lõpuks midagi ilusat ka Vääna-Jõesuus”


Vääna-Jõesuu spordipargis Hiie tee 21 on avatud discgolfi harjutusrada 9 korviga.

Projekti rahastasid Harju Maavalitsus läbi KOP programmi, Harku Vallavalitsus ning Vääna-Jõesuu Külaselts omaosalusega.

Kutsume kõiki harjutama!Kutse suvistele jalgpallitreeningutele!

Jalgpallitreeningud Vääna-Jõesuus toimuvad ka sellel suvel! Oodatud on kõik 7-13 aastased jalgpallihuvilised.

Treeningud toimuvad Vääna- Jõesuu kooli staadionil või rannas 3                         korda nädalas(esmaspäev, kolmapäev ja reede) 14-15:30.

Tule veeda suvi oma sõprade ja klassikaaslastega jalgpalli mängides.

Treeningule võta alati kaasa rõõmus tuju, pudel joogivett (limonaadid on keelatud) ja pane selga sportimiseks sobilikud riided ja jalanõud. Koguneme alati staadionil.

Vahur Vatter ja  Freddie Heinmaa

5520999


Spordiküla Vääna-Jõesuu tähistab Eesti sajandat sünnipäeva Vääna-Jõesuu koolis Zumba 100ga! See on treening täis positiivseid emotsioone ning jõukohane igaühele. Saja minuti jooksul tantsutab osalejaid erinevaid treenereid Suzanne Kulbach, Heleriin Tigane, Katrin Kaskmaa, Regina Herodes. Kohapeal on riietus- ja pesemisvõimalus ning üritus kestab 13:00-14:40. Riietus soovitatavalt sini-must-valge. Tule veeda sportlik Vabariigi sünnipäev!

 
 
 
Külaseltsi esitatud kaasava eelarve ettepanek jõu- ja mänguväljakule Vääna-Jõesuu randa, jõudis järgmisesse vooru 6 parima hulka.

Harku valla kaasava eelarve ettepanekute esitamise tähtajaks 31. oktoobriks oli Harku vallavalitsusele esitatud 10 ettepanekut. Neist üks võeti tagasi ning kolm ei vastanud kaasava eelarve tingimustele. Hindamiskomisjon leidis, et kaasava eelarve tingimustele vastavad kuus ettepanekut, samuti on need Harku vallale vajalikud ja olulised, need on jätkusuutlikud ja teostatavad 2018. aastal ning nende kasusaajate arvu ja rahastuse suuruse suhe on optimaalne. Need kuus ettepanekut pannakse ka 1.-8 detsembrini veebiplatvormil Volis toimuvale rahvahääletusele.

Hääletada saavad kõik vähemalt 16aastased vallaelanikud, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Harku vallas. Igal hääletajal on üks hääl. Neil, kellel ei ole arvuti kasutamise ja infosüsteemis identifitseerimise võimalust, saavad hääletada Harku vallamajas (Kallaste tn 12, Tabasalu) 4. detsembril kell 8.00-18.00 ning 5. ja 6. detsembril kell 8.00-16.00. Kaasas peab olema isikut tõendav dokument.

Enim hääli kogunud projekt saab kaasava eelarve rahastuse ning see peab valmima 2018. aasta jooksul. Ettepaneku elluviimise korraldab vallavalitsus.

http://www.harku.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/7WOcbaKfFguz/content/id/17815293?redirect=http%3A%2F%2Fwww.harku.ee